Poznaj nas


Pomysł na Kreskę zrodził się z naszej słabości do koszulek z prostym, małym zdobieniem. Lubimy ubrania, które nie krzyczą, ale pozwalają wyrazić siebie delikatnym, minimalistycznym haftem lub nadrukiem. Staramy się tworzyć nasze rysunki za pomocą jednej linii (continuous line drawing), dzięki czemu są proste i jednocześnie efektowne. Trzeba przyznać, że to nie jest łatwe zadanie i nie zawsze nam to wychodzi… ale najważniejsze, że sprawia nam to niesamowitą frajdę.

Dla kogo tworzymy?

Wiemy, to zabrzmi banalnie, ale… dla wszystkich. Przy wymyślaniu nowych wzorów nie ma dla nas żadnych ograniczeń. Znajdziecie tu ubrania dla młodszych i starszych, miłośników zwierząt i kawoszy, fanów sportu, książek i nie tylko. Jesteśmy też otwarci na Wasze propozycje. Nie musisz przysyłać nam gotowego projektu. Daj znać, jak wygląda Twój wymarzony haft (róża? lampka wina?), a my zobaczymy, co da się z tym zrobić. Jedynym założeniem jest to, aby nasze rysunki pozostały małe, proste i eleganckie. Chcemy, żeby mógł je nosić każdy bez względu na wiek, płeć albo okazję.

Masz swój pomysł? Napisz!

Działamy świadomie

Zależy nam na tym, żeby nasze produkty były wykonane z materiałów najlepszej jakości, tworzonych w sposób świadomy i ekologiczny.
Dlatego sprzedawane przez nas koszulki szyte są w 100% z organicznej bawełny, a ich producent posiada certyfikat PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) i należy do Fair Wear Foundation.

Działamy lokalnie

Na co dzień mieszkamy w Łodzi i to tutaj powstają pierwsze szkice i projekty naszych haftów. Następnie projekty są haftowane na ubraniach, a do nich doszywamy nasze metki – także szyte na miejscu. To wszystko dzieje się w lokalnych, łódzkich firmach, które staramy się wspierać.